حرفه ای گرایی

امروزه تمامی کسب و کارها بدنبال جذب آدم های حرفه ای در سازمان خود می باشند. یک انسان حرفه ای انسانی است که به توانمند سازی مهارت های سخت و نرم خود پرداخته است.

مهارت های سخت مجموعه از توانمندی های فنی و تخصصی هر حوزه کاری می باشد و مهارت های نرم به طور معمول بر پایه صفات شخصی و یا توانایی های ارتباطی که با تکرار و تمرین میتوان به دست آورد، شرح داده می شوند.

برای مثال یک دزد حرفه ای اگر کیف پولی را در خیابان ببیند آن را بر نمی دارد، زیرا او حرفه ای است و اگر بخواهد آن را از جیب شخص می دزد. یک آبدارچی حرفه ای سرویس های متنوع نوشیدنی را به کارکنان سازمان ارائه می دهد و از انجام این کار لذت می برد.

لذا حرفه ای گرایی در تمام شغل ها وجود دارد. هدف از مدرسه پایتون آموزش های لازم جهت حرفه ای شدن در حوزه برنامه نویسی می باشد.

شعار ما در مدرسه پایتون این است:”بجای اینکه در همه چیز خوب باشید در یک چیز عالی باشید”

ویژگی های  برنامه نویس حرفه ای :

  1. آشنایی با الگوها و متدهای برنامه نویسی

یک برنامه نویس حرفه ای باید بتواند در یک تیم کد نویسی کند. لذا لازم است با متدهای طراحی نرم افزار، کد نویسی تمیز، الگوهای برنامه نویسی، ابزار ورژن زدن کدها مانند Git آشنا باشد.

  1. مستند سازی

برنامه نویس حرفه ای باید بتواند مستندات کد خود را طوری تهیه نماید که این کد برای همه قابل فهم و استفاده باشد. منظور از مستند سازی فقط توضیحات روی کد ها نمی باشد بلکه باید تمامی نمودارهای UML و ERD کد خود را نیز تهیه نماید.

 

  1. تایید و تست کدها

برنامه نویس حرفه ای باید بتواند برای کد خود تست بنویسید تا کد وی در اجرا با کمترین مشکل برخورد کند.

  1. دوباره اختراع نکردن چرخ

یک برنامه نویس حرفه ای باید با ابزارهای موجود در بازار آشنا باشد و در برنامه خود از آنها استفاده کند.

  1. آشنایی با فرآیندها و شیوه نامه های شرکت

قبل از شروع کار در شرکت باید با فرآیندها، قوانین و شیوه نامه های شرکت آشنا شوید تا بتوانید در چارچوب آنها به فعالیت بپردازید

  1. ارتباط موثر و کار با دیگران

برقراری ارتباط و کار تیمی مهترین ویژگی یک برنامه نویس حرفه ای می باشد. شما باید کد خود را بصورت تیمی و با دیگران تهیه و یکپارچه نمایید. لذا لازم است با کار تیمی آشنا باشید و در تیم فعالیت نمایید.

  1. بدانید چه کارهایی را نمی توانید انجام دهید

شما باید همواره با ضعف های خود در برنامه نویسی آشنا باشید و برای بهبود آنها برنامه داشته باشید. شما می توانید با مطالعه، کلاس های آموزشی و یا سوال از دیگران نقاط ضعف خود را بهبود بخشید.

  1. به روز کردن مهارت ها

تقریبا هر دو سال علوم کامپیوتر تغییرات زیادی می کنند. لذا شما باید همواره در حال مطالعه باشید و علم خود را به روز کنید. در غیر این صورت دانش شما کاربردی نخواهد داشت.

 

شما با گذراندن دوره های آموزشی مدرسه پایتون پس از ده سال به یک حرفه ای تبدیل خواهید شد. ما نقشه راه تبدیل شدن شما را آماده کرده ایم و شما می توانید لیست دروسی که باید برای تبدیل شده به یک برنامه نویس حرفه ای را بگذرانید در وب سایت ما مشاهده نمایید.

نظرات

This post currently has one response

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Sidebar